تراژدی عدالت 

متن زير را نوشته ام تا مشت محكمی باشد بر دهان آمريكا و استكبار جهانی كه نمی گذارند ما راحت زندگی كنبم . بخوانيد و لذت ببريد از زندگی در مملکت گل و بلبل . 

يکم

يکی از دوستان تعريف می کرد که چند روز پيش در يکی از سايت های اينترنتی خوانده که مردی در شمال شهر تهران برای روز تولد همسرش يک مرسدس بنز سيصد و پنجاه ميليون تومانی سورمه ای رنگ خريده و به او کادو داده . فردای همان روز زن به نمايشگاهی که شوهرش ماشين را خريده می رود و از صاحب نمايشگاه  می خواهد تا ماشين را پس بگيرد و مرسدسی سبزرنگ برايش تهيه كند . مرد نمايشگاه دار وقتی متعجب، علت را جويا می شود زن می گويد، برای چشمانش در فرانسه لنزی سفارش داده كه رنگ آن سبز است و برای اين كه رنگ چشمانش با رنگ ماشينش جور باشد مرسدس سورمه ای را پس آورده.   

دوم

روزنامه شرق  چندی پيش ( ۲۳ / آذر / ۱۳۸۴/ چهارشنبه / شماره ۶۵۰ ) اين خبر را به نقل از خبرگزاری فارس در صفحه حوادث خود درج كرده بود :

دو خواهر نوجوان در يكی از روستاهای شهرستان فاروج از توابع استان خراسان شمالی به خاطر فقر مالی خودكشی  كردند. جسد اين دو خواهر به نام های  معصومه پانزده ساله و زينب چهارده ساله كه با دو رشته طناب خود را حلق آويز كرده بودند دو روز پيش در داخل دامداری محل سكونتشان واقع در روستای باش توسط خانواده آنها كشف شد. ساعاتی بعد پزشك قانونی و نماينده دادگستری به محل كشف جسد اعزام شدند و از نزديك به بررسی صحنه و اجساد پرداختند. در ابتدا احتمال داده  می شد دو خواهر به قتل رسيده باشند اما پزشك قانونی پس از معاينه اجساد علت مرگ را خودكشی اعلام كرد. ماموران پليس پس از انتقال اجساد به سردخانه تحقيقات خود را از خانواده متوفيان آغاز كردند و پس از انجام تحقيقات فنی و پليسی دريافتند كه اين دو خواهر به علت فقر مالی خانواده دست به اين كار زده اند . پدر معصومه و زينب كه پيرمردی هفتاد ساله و در روستای محل سكونتشان مقنی ساده ای است به پليس گفت ، من شش فرزند دارم و تنها راه  درآمدم از چاه كنی به دست می آيد ، آن هم روزی سه تا چهار هزار تومان . ما هيچ گونه اختلافی در خانواده نداشتيم و دخترانم به خاطر فقر مالی دست به اين كار زده اند . صبح دوشنبه اجساد اين دو خواهر پس از تائيد پزشكی قانونی و روشن شدن علت مرگ تحويل خانواده آنها شد.

/ 0 نظر / 10 بازدید