قدر دانی

ممنونم از این که  مطلب " آیا می توان از موتور سیکلت به خدا رسید ؟" را خواندید و خوشحالم از این که به هر دلیل متعصبانه یا غیر متعصبانه واکنش نشان دادید . اما شخصن چیزی که از واکنش های تمامی دوستان برداشت کردم این بود که مطلبی که نوشته ام مطلبی است درست .

چرایی اش هم این است که هر کس به اندازه وسعت دید و دانش و آگاهی و تعصب خود از خدا برداشت کرده و می کند و نظر هر کس به نظرخود آن کس درست ترین نظر است . این یعنی همان پلورالیسمی که در مطلبم قید کرده ام ؛ یعنی همان کثرت گرایی . یعنی همانی که می گوییم ، بهره از حقیقت .

اما ازبین نظراتی که دوستان مطرح کرده اند من با دوست خوب و اهل دانش و بینشم  " سوفیا " بیشتر از دیگران موافقم و در واقع نظر من هم همانی است که ایشان مطرح کرده اند .

در مورد نظر دوست جانی ام امید و دفاعیه ایشان هم تشکر و قدردانی می کنم و بحث خدا و امید و منصور از آن بحث هایی است که همیشه و هنوز در گفتگوهای ما بوده و هست و من ترجیح می دهم با امید به طور شخصی و کاملن خصوصی در این مورد صحبت کنم .

تشکر از صراحت یوسف عزیز نیز کمترین کاری است که می توانم از ایشان بکنم چرا که همیشه از رک وراستی و بی پروایی اطرافیان قدرت ونیرو گرفته ام .

در مورد نظر بهنام عزیز هم ، قدردان وممنونم و در نوشته ای جدا گانه توضیح خواهم داد که من چطور به تمامی نوشته ها وگفته هایم مومن و پایبندم.

اما در مورد دوست خیلی خوب تازه یافته ام " مهندس رحیمی " که از ایشان هم  سپاسگزارم از تمامی دوستان درخواست می کنم که حتمن به وبلاگ ایشان هم سربزنند که جدان مطالبشان خواندنی است وپرمحتوا. ( البته شخصن درخواست می کنم که غلظت مطالب مذهبی شان را پایین بی آوردند )

 

/ 0 نظر / 15 بازدید