چه بايد نوشت

بدون تعارف و رو دربايستي بايد به عرضتان برسانم كه اگر اين روزها كمتر براي وبلاگم مطلب مي نويسم بيشتر از سر ترس و وحشت است وكمتر از سر تنبلي و بي حالي . چرايي و دليلش هم حداقل براي خود من پر واضح است .

نگاه من به همه چيز و همه كس اطرافم خوشبختانه يا شوربختانه نگاهي است انتقادي . من حتي بدون كوچكترين مراعاتي ، بسياري از ايرادات خانواده ام را بدون ملاحظه و چشم پوشي برايشان بازگو مي كنم و اتفاقن از كساني كه بتوانند ايراداتم را برايم گوشزد كنند و به اصلاح پشم وكلكي از من بريزند كلي انرژي مي گيريم ، هر چند اين دسته بسيار كمند و جسارت و شجاعت اين چنيني در اطرافيان كمتر وكمتر ديده مي شود . البته هميشه سعي كرده ام كه اين نكته ظريف را مدنظر قرار دهم كه انتقاد و توهين ، اگر نابلدي به خرج دهم، فاصله اشان بيشتر از تار مو نخواهد بود .

اما در توضيح مقدمه اي كه در مورد كم نوشتنم آورده ام مي خواهم اين نتيجه را بگيرم كه از آنجايي كه هميشه از ديد انتقادي به مسائل نگاه مي كنم ، خيلي طبيعي است كه بترسم كه هر آنچه را كه فكر مي كنم ، در اين وبلاگ بنويسم . چون خوب مي دانم كه اين سرزمين و اين ديار جاي به زبان آوردن همه تفكرات نيست كه اگر خطايي اين چنيني از بنده اي گنهكار سر زند قطعن جايگاهش در ناكجاآباد خواهد بود .

طي مدتي كه در اين وبلاگ مطالبي نوشته و مي نويسم علاقمند بودم كه در مورد خيلي از مسائل از ديد و نگاه خودم بنويسم . خيلي از مسائلي چون ، مسئله انرژي هسته اي ، سانسور و فيلترينگ در اينترنت ، دلايل شكست ايران در جام جهاني فوتبال ، مسئله فلسطين و لبنان و اسرائيل ، وضعيت تلويزيون جمهوري اسلامي ، مسئله آزادي زنان و پوشش آنها در ايران و مطالب ديگري كه فكر مي كنم كه حتي آوردن اسم وتيترشان هم شايد برايم دردسر ساز باشد . پس ترجيح دادم كه چيزي ننويسم چرا كه در سايت مسعود بهنود خواندم جوان وبلاگ نويسي كه وبلاگش به طور متوسط تنها ده بازديد كننده روزانه داشته به جرم تشويش اذهان عمومي و نشر اكاذيب به چهار سال زندان و در نهايت در دادگاه تجديد نظر به يك سال حبس محكوم شده .

هر چند من در نوشته هايم پيوسته سعي كرده ام كه گريزي هر چند اندك به مشغوليات ذهني ام بزنم اما باز مرددم كه چه بايد نوشت .

/ 0 نظر / 15 بازدید