ممد ابطحی آخوند شکم گنده

می دانم که از تيتر اين بخش از نوشته ام سخت تعجب کرده ايد و در دل گفته ايد زبان سرخ سر سبز می دهد به باد؛ اما پيشنهاد می كنم اگر ابطحی را نمی شناسيد متن زير را بخوانيد و زود قضاوت نكنيد .

سيد محمد علی ابطحی آخوند باحال ، شكم گنده ، با معرفت و بدون شيله پيله را اگر بشناسيد می دانيد كه او در كنار سيد محمد خاتمی رئيس جمهور اسبق شايد تنها آخوندهای متفاوت و ساختار شكنی هستند كه لباس آخوندی به هيچ وجه فاصله ايجاد نكرده بين شان و مردم . البته اين متفاوت بودن در مورد ممدابطحی ( از اين به بعد برای اين كه رويش را كم كنيم می نويسيم  ممد، تا او باشد كه به آدم های بی جنبه ای مثل من رو ندهد ) خيلی خاص تر و حادتر از خاتمی است چرا كه او با سادگی ، صراحت و صداقت تمام ديوارهای اطرافش را به كل از بين برده و بيشتر خودش را يك عمله مذهبی می داند تا يك آخوند سياستمدار.

ممدابطحی در ضمن اولين آخوندی است كه به طور حرفه ای اينترنت باز است و يك وبلاگ نيز دارد كه خيلی هم پرمخاطب است و چند باری  توسط نيروهای مشخص اما ناشناس حك شده . او از انتقاد از اطرافيانش هيچ ابايی ندارد والبته گاهی هم برای خالی نبودن عريضه در وبلاگش چاخان پاخان می كند . 

ممدابطحی در دوران رياست جمهوری خاتمی ابتدا پست رئيس دفتری او را برعهده داشت و در دور دوم رياست خاتمی ، بر صندلی معاونت پارلمانی نشست اما از آنجايی كه در انتخابات مجلس هفتم نيروهای موسوم به محافظه كار مجلس را تسخير كردند وآب ابطحی كه يك اصلاح طلب تندرو است با آنها در يك جوی نرفت از سمت خود استعفا داد و به مشاورت خاتمی اكتفا كرد.

از كارهای ممد ابطحی كه حتی داد اصلاح طلبان انتقاد پذير را نيز در آورده بود عكاسی مخفيانه وی از جلسات هيأت دولت بود به وسيله موبايل كه هر شب آن عكس ها را در وبلاگش قرار می داد . البته غالب اين عكس ها در شرايط خاص گرفته شده بود مثلاُ وقتی كسی داشت خيلی بد ميوه می خورد يا وقتی وزيری داشت با دماغش بازی می كرد و عكس هايی از اين دست .     

ممدابطحی آخوندی است اهل هنر به خصوص سينما و موسيقی وهر چند مدت يك باردر وبلاگش مطالبی در اين موارد می نويسد . در زمان اكران فيلم مارمولك وی از مدافعان سرسخت ادامه اكران فيلم بود . ديدگاه ابطحی نيز به واقع مانند رضا مارمولك است و او طرفدار قرائت جديد و باز از مسائل دينی می باشد .

جامعه ما سخت به آخوندهای ساختار شكن و انتقادپذير مثل ممد ابطحی نياز دارد .

                                                                      www.webneveshteha.com

 

/ 0 نظر / 10 بازدید